Posts tagged Sony

Sony: KitKat pre XPERIA Z a XPERIA Tablet Z príde budúci mesiac

Spoločnosť Sony tento rok nešetrí aktualizáciami. Niektoré modely strednej triedy dostávajú Android 4.3 Jelly Bean, topmodely dostávajú rovno najnovší Android 4.4.2 KitKat. Zatiaľčo modely XPERIA Z1, jej zmenšená verzia Compact a XPERIA Z Ultra už túto aktualizáciu dostali, minuloročné modely XPERIA Z a XPERIA Tablet Z ju dostanú už čoskoro, konkrétne na budúci mesiac. Aké konkrétne novinky táto aktualizácia prinesie zatiaľ nie je známe.

Sony: XPERIA Tablet S oficiálne predstavený

Spoločnosť Sony dnes oficiálne predstavila prvý tablet s menovkou XPERIA pod názvom “XPERIA Tablet S”. Poháňa ho procesor nVidia Tegra 3. Operačným systémom je už od základu Android 4.0 Ice Cream Sandwich, ktorý bude neskôr aktualizovaný na Jelly Bean. Displej má veľkosť 9,4″ a rozlíšenie 1280x800px. Batéria má kapacitu 6000 mAh, čo predpovedá až 10 hodín prevádzky na jedno nabitie.Nechýbajú ani dve kamery (8MPx zadná a 1,3 Mpx predná). Predávať sa bude od začiatku septembra v troch verziách, a to so 16,32 a 64 GB vnútornej pamäte.

Sony (Ericsson) vydal zdrojový kód ICS kernelu pre XPERIU S

Touto správou poteším tých, ktorí vyvíjajú custom ROMky pre smartfóny Sony (Ericsson). Japonský výrobca totiž uvoľnil zdrojový kód Ice Cream Sandwich kernelu, ktorý bol použitý pri nedávnom update smartfónu XPERIA S na spomínanú verziu OS Android. Firmvér má označenie 6.1.A.0.452 a veľkosť niečo cez 130 MB.

Na stiahnutie je dostupný z oficiálneho vývojárskeho blogu Sony Mobile

NÁHLA ZMENA! XPERIA Play nedostane ICS

Pre majiteľov smartfónu XPERIA Play od spoločnosti Sony (Ericsson) mám zlú správu – plánovaná aktualizácia operačneho systému Android na Ice Cream Sandwich sa neuskutoční. Podľa správy, ktorú vydala spoločnosť nebolo možné skombinovať herné prvky s najnovším Androidom, čo by mohlo spôsobiť nestabilitu celého systému.

Našťastie, táto správa sa netýka ostatných smartfónov minulého roka, a ich majitelia sa na ňu môžu tešiť už onedlho!

MWC 2012: Dve novinky od Sony predstavené: XPERIA U a XPERIA P

XPERIA P

Ako jedna z prvých predstavila na veľtrhu MWC 2012 v Barcelone svoje novinky japonská spoločnosť Sony. Ide o smartfóny s názvami XPERIA U (o ktorej som písal už nedávno) a druhý má názov XPERIA P. Poďme sa pozrieť bližšie na spomínané modely.

Niektoré špecifikácie XPERIE U som už spomínal vo vyššie uvedenom článku, nebudem ich teda písať sem znovu. Doplním len, že operačným systémom je Android 2.3.7 Gingerbread s budúcou aktualizáciou na ICS.

XPERIA P má veľmi podobný vzhľad ako XPERIA S. Na prednej strane má 4″ displej “WhiteMagic” s rozlíšením 960×540, ktorý je vtesnaný v hliníkovom obale. Už samozrejmosťou je dvojjadrový procesor s taktom 1GHz. Má 8 MPx fotoaparát s HD videom. Operačným systémom je opäť Android 2.3 Gingerbread s tým, že takisto ako aj v prípade XPERIA U, je plánovaná aktualizácia na ICS. Predávať by sa mala začať v Q2 toho roka.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+