Posts tagged Samsung

Výrobná cena modelu Galaxy S5 ? 185 EUR!

Spoločnosť IHS dnes vydala správu o najnovšom modeli Samsungu, Galaxy S5, z ktorej vyplýva, že výrobná cena tohto smartfónu sa šplhá k sume 265 dolárov, čo je v prepočte niečo cez 185 EUR. Najdrahšou časťou je SUPER AMOLED displej, ktorého cena sa odhaduje na 63 dolárov, naopak jednou z najlacnejších súčastí je snímač odtlačkov, ktorého cena je 4 doláre. V tejto cene ale nie sú zahrnuté náklady na výskum, vývoj, softvér, distribúciu a marketing. Z tohto dôvodu je odporúčaná maloobchodná cena tohto smartfónu až 679 dolárov.

Samsung Galaxy S IV je predstavený, pozrite si špecifikácie

  RELIVE   Spoločnosť Samsung dnes o polnoci nášho času predstavila dlhoočakávaný smartfón Galaxy S IV. Design S IV sa veľmi nelíši od svojho predchodcu, Galaxy SIII. Displej má veľkosť 5″ a rozlíšenie 1920x1080px. Novinka sa vyrába s dvoma typmi procesorov (závisí od trhu): buď je to štvorjadrový Snapdragon 600 s taktom 1,9 GHz alebo osemjadrový Exynos 5 s frekvenciou 1,6 GHz, ktorému sekundujú 2 GB RAM. Vzadu nechýba kvalitný 13MPx snímač od spoločnosti Sony, Exmor RS. Galaxy S IV sa bude predávať vo viacerých verziách, podľa vnútornej pamäte, ktorá je 16,32 alebo 64 GB s možnosťou rozšírenia pomocou microSD kariet. Operačným systémom je najnovší Android vo verzií 4.2.2 Jelly Bean s nadstavbou TouchWiz.
Z ďaľšej výbavy nesmieme zabudnúť na geomagnetický, proximity, gyro senzor a k dispozícii je tiež barometer, teplomer a merač vlhkosti. Nechýba ani technológia WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (HT80), GPS/GLONASS, NFC, Bluetooth 4.0 (LE), IR LED a MHL 2.0. Cena sa má pohybovať na úrovni nad 650 EUR.

Ak ste nestihli živé predstavenie Galaxy S IV, môžete si ho pozrieť na tejto adrese. Viac fotiek si môžete pozrieť na portáli Engadget.

Samsung na IFA 2012 predstavil Galaxy Note 2 (aktualizácia)

Aktualizácia (20:18):

Samsung Galaxy Note 2 príde na európsky a ázijský trh v polovici októbra tohto roka, na americký prekvapujúco o niečo neskôr.

Pôvodný článok (19:27):

Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung dnes predstavil na konferencií IFA 2012 svoj nový “tabletofón”, Galaxy Note 2. Má HD SuperAMOLED displej s veľkosťou 5,5″ a rozlíšením 1280x720px v pomere strán 16:9. Novinku poháňa podobný procesor ako Galaxy SIII – 1.6GHz Exynos 4 Quad CPU a takisto 2 GB RAM. Operačným systémom je už od základu najnovší Android 4.1.1 Jelly Bean s tradičnou nadstavbou TouchWiz. Kedy a za akú cenu sa bude predávať zatiaľ nie je isté, bude to však vo viacerých verziách, a to so 16, 32 alebo 64 GB vnútornej pamäte.

Unikla (ne)oficiálna ROMka Jelly Beanu pre Galaxy SIII

Na internete sa včera objavila na portáli SamMobile ROMka pre smartfón Samsung Galaxy SIII, ktorá je postavená na najnovšej verzií  operačného systému Android, Jelly Bean. Obsahuje všetky funkcie, ktoré Jelly Bean ponúka – Google Now, vylepšené notifikácie a samozrejme, nechýba nadstavba výrobcu, TouchWiz UI. Ako táto ROM funguje v skutočnosti, si môžete pozrieť na tomto videu a ak si ju chcete aj vskúšať, je dostupná na stiahnutie z tohto odkazu.

Samsung a HTC: Galaxy Note a EVO 3D dostáva oficiálny ICS

Dnes sa akoby roztrhlo vrece s aktualizáciami na Ice Cream Sandwich – konečne je totiž dostupný update pre tabletotelefón Samsung Galaxy Note a pre smartfón HTC EVO 3D. Obe aktualizácie by mali byť prístupné OTA (over-the-air), tzn. bez pripojenia telefónu k vášmu počítaču.

Už ste dostali tento update aj vy? Ako ho hodnotíte? Čakám Vaše komentáre pod článkom!

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+