Posts tagged nVidia

Google Nexus 7: OFICIÁLNE špecifikácie a fotky chystaného tabletu

EDIT 27.06.2012: Špecifikácie tabletu boli definitívne potvrdené na konferencií Google I/O.

Pôvodný článok, 25.06.2012:

Na internete sa dnes začali šíriť špecifikácie pripravovaného prvého tabletu od Google s označením Nexus 7. Podľa očakávaní ho vyrába spoločnosť ASUS, a oficiálne predstavený spolu s novou verziou OS Android 4.1 Jelly Bean na Google I/O 2012.

Podľa austrálskeho portálu Gizmodo bude mať novinka na prednej strane len 7″ displej s rozlíšením 1280x800px. Vnútri nájdeme procesor nVidia Tegra 3 (quad-core) s taktom 1,3 GHz s 12jadrovou grafickou kartou GeForce. K nemu samozrejme nechýba 1 GB operačnej pamäte. Nechýba podpora NFC, WiFi a ostatných komunikačných prvkov.

Predávať by sa mal v dvoch verziách, 8 GB (ktorá má stáť 199$ (165 EUR) ) a 16 GB (249$ (206 EUR)).

 

Plánujete prípadnú kúpu tohto tabletu ? Vyjadrujte sa v komentároch!

Sony pripravuje svoj tablet

Internetom sa začala šíriť informácia, že fámy o pripravovanom tablete od spoločnosti Sony sú pravdivé. Špecifikácie sa však všade rozchádzajú. Jediné, čím by sme si mohli byť istí je, že ho bude poháňať dvojjadrový procesor NVidia Tegra 2 a operačný systém Android 3.0 Honeycomb. Displej by mal mať podľa portálu phAndroid.com uhlopriečku 9,4 palca a rozlíšenie 1280×800 pixelov. Dátum vydania je zatiaľ neznámy, ale niektoré zdroje tvrdia, že to bude “skôr ako pred koncom roka”.

[ad code=1 align=center]

Tegra Zone – už čoskoro

Zariadenia s dvojjadrovými procesormi Tegra 2 od výrobcu nVidia dostanú už onedlho svoj “ďaľší Market” s názvom Tegra Zone. Bude to obchod špeciálne s aplikáciami optimalizovanými pre tento procesor. V súčasnosti je dostupných iba niekoľko hier a sú to tieto:

  • Fruit Ninja
  • Dungeon Defenders: First Wave Deluxe
  • Samurai II: Vengeance
  • Galaxy on Fire 2
  • Backbreaker
  • Vendetta Online
  • Monster Madness
  • Hardwood Solitaire IV

 

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+