Posts tagged Google

Hangouts 2.1: aktualizácia prináša widgety a zlepšené SMS

Google dnes vydal nový update svojej komunikačnej služby Hangouts na verziu 2.1. Táto aktualizácia prináša dve novinky, ktorými sú widgety na domácu obrazovku a vylepšené SMSky. Po novom totiž aplikácia zlučuje kontakty s podobnými menami vo vašich kontaktoch a na vašom Google+ účte. Všetky konverzácie budete mať teda v jednom chate. Google však zároveň upozorňuje na možnosť vypnutia tejto funkcie, ak si ju užívateľ nepraje.

Ďaľšou z noviniek je triedenie kontaktov na dve skupiny: kontakty s ktorými komunikujete cez Hangouts, a telefónne kontakty. Vďaka tomu máte možnosť vybrať si, akou formou budete kontaktovať prijímateľa správy. Samozrejme nechýba zlepšenie stability aplikácie a zlepšenie kvality videohovorov.

Aktualizácia je uvoľňovaná postupne, dostať by ste ju mali v najbližších dňoch.

Google vydal novú aplikáciu fotoapáratu

Google dnes vydal úplne novú aplikáciu pre fotoaparát a sprístupnil ju v Obchode Play. To mu umožní aktualizovať túto aplikáciu priamo cez Play Store, a teda nebude potrebná OTA aktualizácia. Ďaľším plusom tejto aktualizácie je, že ju sprístupnil aj pre iné zariadenia, ako len smartfóny vlastnej rady, Nexus. Jediné, čo musíte spĺňať je prítomnosť Androidu 4.4 KitKat v zariadení. Okrem spomínaného nového vzhľadu sme sa dočkali aj úplne novej funkcie, a to rozostrenia pozadia. Aplikácia je dostupná v Obchode Play je zadarmo.

Vyskúšali ste už túto aplikáciu ? Ako sa Vám pozdáva ?

Vyšla HTC Sense 6 ROM pre Nexus 5

Spolu s uvedením nového topmodelu HTC One (M8) uviedla spoločnosť aj novú verziu nadstavby Sense 6. Vývojárom sa túto nadstavbu podarilo naportovať aj na Nexus 5. ROM je síce v alfa verzií, no väčšina základných funkcií je funkčných. Ak teda máte Nexus 5, nudí vás “čistý” Android a chcete túto ROM vyskúšať, navštívte XDA fórum. Musím vás však upozorniť, že v čase písania tohto článku nefungoval fotoaparát a zvuk.

Nestihli ste predstavenie Android Jelly Bean a Nexus 7 ? Pozrite si záznam! (video)

  RELIVE   Pred dvoma dňami sa začala tohtoročná konferencia Google I/O, na ktorej bol predstavený tablet od spoločnosti Google, Nexus 7, a spolu s ním aj nová verzia operačného systému Android. Túto udalosť ste mohli sledovať prostredníctvom YouTube aj u nás. Ak ste ju však nestihli, môžete si pozrieť záznam, ktorý Vám prinášam v tomto článku!

Google Nexus 7: OFICIÁLNE špecifikácie a fotky chystaného tabletu

EDIT 27.06.2012: Špecifikácie tabletu boli definitívne potvrdené na konferencií Google I/O.

Pôvodný článok, 25.06.2012:

Na internete sa dnes začali šíriť špecifikácie pripravovaného prvého tabletu od Google s označením Nexus 7. Podľa očakávaní ho vyrába spoločnosť ASUS, a oficiálne predstavený spolu s novou verziou OS Android 4.1 Jelly Bean na Google I/O 2012.

Podľa austrálskeho portálu Gizmodo bude mať novinka na prednej strane len 7″ displej s rozlíšením 1280x800px. Vnútri nájdeme procesor nVidia Tegra 3 (quad-core) s taktom 1,3 GHz s 12jadrovou grafickou kartou GeForce. K nemu samozrejme nechýba 1 GB operačnej pamäte. Nechýba podpora NFC, WiFi a ostatných komunikačných prvkov.

Predávať by sa mal v dvoch verziách, 8 GB (ktorá má stáť 199$ (165 EUR) ) a 16 GB (249$ (206 EUR)).

 

Plánujete prípadnú kúpu tohto tabletu ? Vyjadrujte sa v komentároch!

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+