Posts tagged Google

Google vydal novú aplikáciu fotoapáratu

Google dnes vydal úplne novú aplikáciu pre fotoaparát a sprístupnil ju v Obchode Play. To mu umožní aktualizovať túto aplikáciu priamo cez Play Store, a teda nebude potrebná OTA aktualizácia. Ďaľším plusom tejto aktualizácie je, že ju sprístupnil aj pre iné zariadenia, ako len smartfóny vlastnej rady, Nexus. Jediné, čo musíte spĺňať je prítomnosť Androidu 4.4 KitKat v zariadení. Okrem spomínaného nového vzhľadu sme sa dočkali aj úplne novej funkcie, a to rozostrenia pozadia. Aplikácia je dostupná v Obchode Play je zadarmo.

Vyskúšali ste už túto aplikáciu ? Ako sa Vám pozdáva ?

Vyšla HTC Sense 6 ROM pre Nexus 5

Spolu s uvedením nového topmodelu HTC One (M8) uviedla spoločnosť aj novú verziu nadstavby Sense 6. Vývojárom sa túto nadstavbu podarilo naportovať aj na Nexus 5. ROM je síce v alfa verzií, no väčšina základných funkcií je funkčných. Ak teda máte Nexus 5, nudí vás “čistý” Android a chcete túto ROM vyskúšať, navštívte XDA fórum. Musím vás však upozorniť, že v čase písania tohto článku nefungoval fotoaparát a zvuk.

Nestihli ste predstavenie Android Jelly Bean a Nexus 7 ? Pozrite si záznam! (video)

  RELIVE   Pred dvoma dňami sa začala tohtoročná konferencia Google I/O, na ktorej bol predstavený tablet od spoločnosti Google, Nexus 7, a spolu s ním aj nová verzia operačného systému Android. Túto udalosť ste mohli sledovať prostredníctvom YouTube aj u nás. Ak ste ju však nestihli, môžete si pozrieť záznam, ktorý Vám prinášam v tomto článku!

Google Nexus 7: OFICIÁLNE špecifikácie a fotky chystaného tabletu

EDIT 27.06.2012: Špecifikácie tabletu boli definitívne potvrdené na konferencií Google I/O.

Pôvodný článok, 25.06.2012:

Na internete sa dnes začali šíriť špecifikácie pripravovaného prvého tabletu od Google s označením Nexus 7. Podľa očakávaní ho vyrába spoločnosť ASUS, a oficiálne predstavený spolu s novou verziou OS Android 4.1 Jelly Bean na Google I/O 2012.

Podľa austrálskeho portálu Gizmodo bude mať novinka na prednej strane len 7″ displej s rozlíšením 1280x800px. Vnútri nájdeme procesor nVidia Tegra 3 (quad-core) s taktom 1,3 GHz s 12jadrovou grafickou kartou GeForce. K nemu samozrejme nechýba 1 GB operačnej pamäte. Nechýba podpora NFC, WiFi a ostatných komunikačných prvkov.

Predávať by sa mal v dvoch verziách, 8 GB (ktorá má stáť 199$ (165 EUR) ) a 16 GB (249$ (206 EUR)).

 

Plánujete prípadnú kúpu tohto tabletu ? Vyjadrujte sa v komentároch!

SLEDOVALI STE NAŽIVO! Predstavenie nových funkcií Android Marketu a Google Music

Prinášam Vám priamy prenos z dnešného Google eventu, na ktorom sú predstavené novinky v Android Markete a službe Google Music. Stačí len kliknúť na PLAY.

Zhrnutie noviniek:
- Android Market obsahuje záložku Music, kde si môžete kúpiť hudbu.
- Beta verzia služby Music končí, v USA štartuje naostro.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+