Posts tagged Android

Android 5.1.1 Lollipop prichádza na Nexus 4 a Nexus 5

Nová verzia OS Android, 5.1.1 Lollipop prichádza aj na Nexus 4 a 5. Factory image zatiaľ Google nezverejnil, no stiahnuť…

Posted by JozefKvasnica.eu on 20. máj 2015

SLEDUJTE NAŽIVO! Google I/O 2014 Keynote

Dočkali sme sa: prichádza Instagram pre Android

Dlhoočakávaná aplikácia na úpravu fotiek, známa najmä zo systému iOS, Instagram je od dnešného dňa dostupná na Google Play. Aplikácia prichádza s rovnakými funkciami, ako ju poznáme zo zariadení Apple. Nechýba integrácia so sociálnymi sieťami ako Facebook, Twitter a podobne. Instagram ponúka v základnej verzií tie najrôznejšie efekty a filtre, vďaka ktorým sa vaše fotografie stanú skutočným umeleckým dielom.

V obchode s aplikáciami Google Play si ju môžu stiahnuť všetci užívatelia s operačným systémom Android minimálne vo verzií 2.2 a dokonca úplne zadarmo.

FÁMA: Ďaľší Android na obzore, Jelly Bean údajne pozná svojho nástupcu

Len včera som priniesol správu o tom, že nasledujúci Android vo verzií 5.0 ponesie názov Jelly Bean. Netrvalo ani 24 hodín a internetom sa začala šíriť ďaľšia fáma, a to o jeho nástupcovi. Ten bude mať podľa portálu The Verge (ktorý ako prvý informoval aj o Jelly Bean) názov Key Lime Pie. Google by tak pokračoval vo svojej “tradícií” názvov svojich systémov.

 

Najpoužívanejším prehliadačom je Android Browser

Ako je už dobre známe, Android kraľuje na trhu so smartfónmi. Google však momentálne prelomil ďalší rekord. Podľa štastistík zverejnených portálom StatCounter.com sa stal prehliadač Androidu najpoužívajnejším mobilným prehliadačom. Používa ho až 22,67% užívateľov. Porazil tak Operu, ktorú používa „len“ 21,7% užívateľov.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+