Posts tagged aktualizácia

Lenovo: Aktualizácia na Lollipop v druhom kvartáli

Spoločnosť Lenovo oznámila, že jej najnovšie smartfóny dostanú najnovší Android 5.0 Lollipop v druhom kvartáli tohto roka. Samozrejme, neboli uvedené konkrétne dátumy, ale čo vieme s určitosťou povedať je, že nový operačný systém dostanú všetky modely, ktoré momentálne bežia na verzií KitKat, a tými sú Lenovo A5000, A6000, P70-A, S90-A, VIBE X2, VIBE Z2 a VIBE Z2 Pro (Lenovo K920)

Sklamaní pravdepodobne ostanú majitelia týchto smartfónov, ktorí ich majú od operátorov, keďže tých sa aktualizácia týkať pravdepodobne nebude.

Sony oznámilo plán aktualizácií na Lollipop

Spoločnosť Sony dnes na svojom blogu oznámila, že aktualizáciu na novú verziu operačného systému Android 5.0 Lollipop dostanú všetky zariadenia Z série. Ako prvá dostane tento systém pochopiteľne Google Play edícia Z Ultra. Ďalej bude nasledovaťzačiatkom roka 2015 vlajková loď XPERIA Z3, následne XPERIA Z2 a potom aj ostatné zariadenia (Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2 Tablet,  Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact a Xperia Z3 Tablet Compact)

Hangouts 2.1: aktualizácia prináša widgety a zlepšené SMS

Google dnes vydal nový update svojej komunikačnej služby Hangouts na verziu 2.1. Táto aktualizácia prináša dve novinky, ktorými sú widgety na domácu obrazovku a vylepšené SMSky. Po novom totiž aplikácia zlučuje kontakty s podobnými menami vo vašich kontaktoch a na vašom Google+ účte. Všetky konverzácie budete mať teda v jednom chate. Google však zároveň upozorňuje na možnosť vypnutia tejto funkcie, ak si ju užívateľ nepraje.

Ďaľšou z noviniek je triedenie kontaktov na dve skupiny: kontakty s ktorými komunikujete cez Hangouts, a telefónne kontakty. Vďaka tomu máte možnosť vybrať si, akou formou budete kontaktovať prijímateľa správy. Samozrejme nechýba zlepšenie stability aplikácie a zlepšenie kvality videohovorov.

Aktualizácia je uvoľňovaná postupne, dostať by ste ju mali v najbližších dňoch.

Samsung Galaxy SII: ICS aktualizácia prichádza!

Majitelia smartfónov Galaxy SII sa konečne dočkali. Po niekoľkých údajných dátumoch začiatku aktualizovania sú oddnes hlásené prvé správy z Európy a Južnej Kórey o dostupnosti update-u. Prvými európskymi krajinami, kde sa dá aktualizovať, sú Poľsko, Švédsko a Maďarsko – v ostatných krajinách bude dostupná neskôr (O dostupnosti pre Slovensko Vás budem samozrejme informovať).

 

Sony vydalo beta verziu ICS ROM pre niektoré minuloročné XPERIE

Spoločnosť Sony Mobile dnes vydala beta ROM Android ICS, ktoré plánuje vydať pre minuloročné modely svojho radu XPERIA. Medzi hlavné vylepšenia oproti prvej, alpha verzií patrí upravený UI, rýchle vytáčanie, aktualizovaný emailový klient, lockscreen s priamym prístupom k fotoaparátu a hudobnému prehrávaču.

Zatiaľ  však nie sú funkčné Google aplikácie ako Gmail, Mapy. Takisto zatiaľ nie je funkčné Wi-Fi a Bluetooth. Nemení sa ani zoznam zariadení, ktoré tento update dostanú (XPERIA Arc S, XPERIA Neo V, XPERIA Ray)

Ak si túto ROM chcete vyskúšať, musíte mať verziu software 4.0.2.A.0.42 a takisto musíte mať aj odomknutý bootloader. Súbory potrebné na aktualizáciu si stiahnete tu.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+