Google Play (Android Market)

Google Play oslavuje prvé výročie, štartuje zľavový týždeň

Presne pred rokom odštartoval rebrandovaný obchod z aplikáciami pre Android, Google Play. Google pri tejto príležitosti prináša týždeň plný zliav na aplikácie, darčekové karty a ďaľšie produkty týkajúce sa tohto obchodu. Konkrétne zľavy závisia od regiónu v ktorom sa užívateľ nachádza.

Aktuálne zľavy nájdete priamo na špeciálnej výročnej podstránke na Google Play.

Aplikácia služby SkyDrive prichádza na Android

Od dnes je na Google Play dostupná aplikácia cloudovej služby SkyDrive od Microsoftu, ktorá bola oznámená pred necelým mesiacom. Aké funkcie prináša ?

 – Prístup ku všetkým vašim súborom v službe SkyDrive vrátane tých, ktoré ostatní zdieľajú s vami.
 – Zobrazenie nedávno otvorených súborov.
 – Výber viacerých súborov naraz na upload z vášho zariadenia.
 – Otvorenie SkyDrive súborov v ostatných Android aplikáciach.
 

Na to, aby ste si mohli túto aplikáciu stiahnuť, potrebujete minimálne OS Android 2.3.

VIETE PRVÍ: Na Google Play prichádzajú darčekové kupóny na nákupy

Fámy, ktoré sa začali šíriť po poslednej aktualizácií mobilného Play Store na verziu 3.8.16 sú potvrdené – spoločnosť Google v najbližších týždňoch začne s predajom darčekových kupónov na nákupy aplikácií (filmov, magazínov, hudby a pod.). Tieto budú mať podľa aktuálnych správ hodnoty $10, $25 a $50. Kedy a či sa vôbec dočkáme týchto kupónov aj u nás zatiaľ nie je jasné.

Viac sa môžete dočítať na oficiálnej stránke Google Play.

Novinky vo webovom Google Play: aktualizácia a odinštalovanie aplikácií na diaľku

Včera sme sa dočkali aj noviniek vo webovom Google Play Store. Jednou z nich je možnosť aktualizácie aplikácií na diaľku a takisto aj možnosť odinštalovania zo zariadenia, ako to môžete vidieť na obrázku.

Kliknite pre zväčšenie

Ďaľšou novinkou je prehľadnejšie členenie zariadení, ktoré sú spojené s Vašim účtom – pri každom zariadení sa objaví obrázok, ktorý prezrádza, či sa jedná o smartfón, tablet alebo Google TV. Bohužiaľ, zatiaľ sme sa stále nedočkali možnosti mazania aplikácií, ktoré ste mali nainštalované, no už ich nepoužívate.

Dočkali sme sa: prichádza Instagram pre Android

Dlhoočakávaná aplikácia na úpravu fotiek, známa najmä zo systému iOS, Instagram je od dnešného dňa dostupná na Google Play. Aplikácia prichádza s rovnakými funkciami, ako ju poznáme zo zariadení Apple. Nechýba integrácia so sociálnymi sieťami ako Facebook, Twitter a podobne. Instagram ponúka v základnej verzií tie najrôznejšie efekty a filtre, vďaka ktorým sa vaše fotografie stanú skutočným umeleckým dielom.

V obchode s aplikáciami Google Play si ju môžu stiahnuť všetci užívatelia s operačným systémom Android minimálne vo verzií 2.2 a dokonca úplne zadarmo.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+