Android tipy

TIP: Kalibrácia GPS

Možno sa Vám niekedy stalo, že ste potrebovali nutne použiť navigáciu vo vašom smartfóne, zapli ste GPS, potom navigáciu a zrazu – GPS signál nie a nie chytiť sa.

Tento problém som nedávno mal aj ja s mojou X10 Mini. Hľadal som teda na internete v čom môže byť chyba, prešiel som kopec diskusných fór na túto tému až som nakoniec narazil na tento návod.

1. Ako prvé si z Marketu stiahnite aplikáciu GPS Status
2. Zapnite si GPS (Prenos údajov, resp. Wi-Fi necháme zatiaľ zapnutú).
3. Choďte na miesto s čo možno najlepším GPS signálom, tzn. von. Teraz spustite aplikáciu. Dajte telefón do takej polohy, aby bol vyplnený celý stredný kruh.
4. Teraz stlačte Menu -> Tools -> Manage A-GPS State. Vyberieme “Download” a aplikácia stiahne údaje potrebné pre uloženie kalibrácie.
5. Keď aplikácia vypíše, že úspešne stiahla tieto údaje, môžeme ju vypnúť, a takisto aj prenos údajov, resp. Wi-Fi.

Ako aplikácia funguje si môžete pozrieť v tomto videu

Ak sa Vám tip páči alebo Vám aj pomohol, prosím LIKE (alebo zdieľať :) )

NÁVOD: Sťahovanie aplikácií z Amazon Appstore

Už niekoľko dní je spustený obchod s aplikáciami od Amazon.com, ktorý je však momentálne dostupný iba v USA. Portál phAndroid.com však priniesol návod, pomocou ktorého si môžete sťahovať aplikácie aj z iných krajín.

1. Choďte na stránku www.fakenamegenerator.com, kde získate fake údaje (meno, priezvisko, e-mail, heslo) potrebné pre registráciu na Amazon.com. Nechajte si toto okno dočasne otvorené.

2. Keď sa zaregistrujete, systém Vás automaticky prihlási. Teraz si stiahnite .apk súbor tohto obchodu a nahrajte si ho do svojho zariadenia cez USB, Bluetooth, Wi-Fi a pod.

3. Keď máte aplikáciu nahratú a nainštalovanú, spustite ju. Budete vyzvaní, aby ste sa prihlásili. Teraz sa vráťte späť na stránku, ktorú set si nechali otvorenú v kroku 1. Použite e-mailovú adresu a heslo, ktorú vám vygeneroval systém.

4. Gratulujem, Amazon appstore máte nainštalovaný. Budúce prihlásenie nie je potrebné, zadané údaje sa uložia.

PS: Sťahovať týmto spôsobom idú len free aplikácie.

[ad code=1 align=center]

7 tipov pre dlhšiu životnosť batérie

Väčšina užívateľov s operačným systémom Android sa sťažuje, že ich batéria v zariadeniach nevydrží dlho nabitá. Tu je niekoľko tipov, ako prdĺžiť jej životnosť.

(viac…)

Launcher z XPERIA Arc je na stiahnutie

Áno, čítate správne. Launcher z nových XPERII (Arc, Neo, Play, Pro) si môžete stiahnuť do svojho smartfónu. Nemusíte mať ani root, stačí si jednoducho stiahnuť tento .apk súbor a nainštalovať ho ako klasickú aplikáciu. Potom už len zmeniť Launcher z vášho aktuálneho na “Sony Ericsson Home”. Launcheru sa samozrejme venujú aj na fóre XDA v tejto téme.

Momentálne ho skúšam na svojej X10 mini. O používaní tohto launcheru napíšem článok neskôr.

DK300 – dokovacia stanica pre XPERIA Play

Spoločnosť Sony Ericsson pripravila pre (budúcich) majiteľov nového herného smartfónu príslušenstvo v podobe dokovacej stanice. Jej rozmery sú 53 x 128 x 27 mm. Na tele nechýba microUSB port pre nabíjanie či 3,5 mm jack pre pripojenie slúchadiel, resp. externých reproduktorov.

Predávať sa bude v čiernej a bielej farbe za zatiaľ neznámu cenu.

[ad code=1 align=center]

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+