Android tablety

Android 5.0, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player – to sú novinky z dielne Google

Čakanie sa dnes skončilo – od uvedenia “L” Developer Preview ubehli takmer 4 miesiace a práve dnes bola predstavená finálna verzia Android 5.0 Lollipop. Táto prináša okrem Material Designu mnoho noviniek, napr. vylepšené notifikácie, zlepšila sa spotreba batérie a mnoho ďaľších.

Okrem novej verzie systému Android boli samozrejme uvedené až 2 “referenčné” zariadenia – Nexus 6, Nexus 9 a zariadenie Nexus Player.

(viac…)

Sony: KitKat pre XPERIA Z a XPERIA Tablet Z príde budúci mesiac

Spoločnosť Sony tento rok nešetrí aktualizáciami. Niektoré modely strednej triedy dostávajú Android 4.3 Jelly Bean, topmodely dostávajú rovno najnovší Android 4.4.2 KitKat. Zatiaľčo modely XPERIA Z1, jej zmenšená verzia Compact a XPERIA Z Ultra už túto aktualizáciu dostali, minuloročné modely XPERIA Z a XPERIA Tablet Z ju dostanú už čoskoro, konkrétne na budúci mesiac. Aké konkrétne novinky táto aktualizácia prinesie zatiaľ nie je známe.

Transformer Pad TF300 dostáva aktualizáciu na Android 4.2 Jelly Bean

Spoločnosť ASUS oznámila, že začína aktualizovať tablet Transformer Pad TF300 na najnovší Android vo verzií 4.2 Jelly Bean. Over-the-air (OTA) aktualizácia je dostupná od dnešného dňa v USA, v ostatných častiach sveta by sa mala objaviť v priebehu tohto mesiaca. Tento tablet sa tak stáva prvým zariadením mimo rady Nexus, ktorý dostáva Android 4.2.

Spoločnosť takisto oznámila, že okrem tabletu TF300T bude aktualizovaný na o niečo staršiu verziu 4.1 aj Transformer Pad Infinity, MeMO Pad Smart 10″ a ASUS MeMO Pad a to v priebehu 2. kvartálu 2013.

Archos predstavil tablet s IPS displejom a Jelly Beanom

Francúzska spoločnosť Archos predstavila svoj najnovší tablet s názvom 97 Titanium. Číslo 97 v názve tabletu určuje uhlopriečku IPS displeja – 9.7″, ktorý má rozlíšenie 2048×1536 px. Vnútri tabletu nájdeme dvojjadrový procesor s taktom 1,6 Ghz a 1GB RAM. Vzadu nájdeme 5 MPx fotoaparát, predný objektív má 2 Mpx. Tablet má  síce “len” 8 GB vnútornej pamäte, no výrobca uvádza, že je rozšíriteľná pomocou microSD karty až na 64 GB. Operačným systémom je Android vo verzií 4.1 Jelly Bean.

Samsung na IFA 2012 predstavil Galaxy Note 2 (aktualizácia)

Aktualizácia (20:18):

Samsung Galaxy Note 2 príde na európsky a ázijský trh v polovici októbra tohto roka, na americký prekvapujúco o niečo neskôr.

Pôvodný článok (19:27):

Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung dnes predstavil na konferencií IFA 2012 svoj nový “tabletofón”, Galaxy Note 2. Má HD SuperAMOLED displej s veľkosťou 5,5″ a rozlíšením 1280x720px v pomere strán 16:9. Novinku poháňa podobný procesor ako Galaxy SIII – 1.6GHz Exynos 4 Quad CPU a takisto 2 GB RAM. Operačným systémom je už od základu najnovší Android 4.1.1 Jelly Bean s tradičnou nadstavbou TouchWiz. Kedy a za akú cenu sa bude predávať zatiaľ nie je isté, bude to však vo viacerých verziách, a to so 16, 32 alebo 64 GB vnútornej pamäte.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+