Android hack

HTC One (M7): Android “L” Developer Preview je dostupný na XDA

Vyšla HTC Sense 6 ROM pre Nexus 5

Spolu s uvedením nového topmodelu HTC One (M8) uviedla spoločnosť aj novú verziu nadstavby Sense 6. Vývojárom sa túto nadstavbu podarilo naportovať aj na Nexus 5. ROM je síce v alfa verzií, no väčšina základných funkcií je funkčných. Ak teda máte Nexus 5, nudí vás “čistý” Android a chcete túto ROM vyskúšať, navštívte XDA fórum. Musím vás však upozorniť, že v čase písania tohto článku nefungoval fotoaparát a zvuk.

Unikla (ne)oficiálna ROMka Jelly Beanu pre Galaxy SIII

Na internete sa včera objavila na portáli SamMobile ROMka pre smartfón Samsung Galaxy SIII, ktorá je postavená na najnovšej verzií  operačného systému Android, Jelly Bean. Obsahuje všetky funkcie, ktoré Jelly Bean ponúka – Google Now, vylepšené notifikácie a samozrejme, nechýba nadstavba výrobcu, TouchWiz UI. Ako táto ROM funguje v skutočnosti, si môžete pozrieť na tomto videu a ak si ju chcete aj vskúšať, je dostupná na stiahnutie z tohto odkazu.

Sony (Ericsson) vydal zdrojový kód ICS kernelu pre XPERIU S

Touto správou poteším tých, ktorí vyvíjajú custom ROMky pre smartfóny Sony (Ericsson). Japonský výrobca totiž uvoľnil zdrojový kód Ice Cream Sandwich kernelu, ktorý bol použitý pri nedávnom update smartfónu XPERIA S na spomínanú verziu OS Android. Firmvér má označenie 6.1.A.0.452 a veľkosť niečo cez 130 MB.

Na stiahnutie je dostupný z oficiálneho vývojárskeho blogu Sony Mobile

CyanogenMod 7.1 dostupný pre VŠETKY XPERIE roku 2011, zo starších LEN X8

Dnes vyšla nová verzia jednej z najpopulárnejších Android ROMiek, CyanogenMod vo verzií 7.1. Beží na systéme Android vo verzií 2.3.7, a obsahuje mnoho opráv a vylepšení.

Ako sa dalo očakávať, je dostupná aj pre všetkých majiteľov tohtoročných smartfónov Sony Ericsson. Z minuloročných je zatiaľ podporovaná len X8, v blízkej budúcnosti by sa  však mala pridať aj X10. Predpokladá sa, že aktualizácia CM pre Mini verzie výjde súčasne s ňou.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+