Android fámy

FÁMA: Ďaľší Android na obzore, Jelly Bean údajne pozná svojho nástupcu

Len včera som priniesol správu o tom, že nasledujúci Android vo verzií 5.0 ponesie názov Jelly Bean. Netrvalo ani 24 hodín a internetom sa začala šíriť ďaľšia fáma, a to o jeho nástupcovi. Ten bude mať podľa portálu The Verge (ktorý ako prvý informoval aj o Jelly Bean) názov Key Lime Pie. Google by tak pokračoval vo svojej “tradícií” názvov svojich systémov.

 

Unikli špecifikácie a fotky nového HTC One X

Na stránke PocketNow.com sa dnes objavili fotky pripravovanej vlajkovej lode spoločnosti HTC s názom One X, ktorú sa spoločnosť chystá oficiálne predstaviť na výstave MWC 2012 v Barcelone (27.2 – 1.3.2012). Novinka má podľa nepotvrdených správ 4.7″ displej s neznámym rozlíšením, 8MPx fotoaparát a slot na microSIM kartu.

Operačným systémom bude, ako inak Android 4.0 Ice Cream Sandwich s nadstavbou Sense v novej verzií, 4.0. HTC One X je vybavený procesorom Tegra 3 s taktom 1,5 Ghz a RAM má 1 GB.

Konkrétne a presné informácie sa dozvieme už túto nedeľu, takže sledujte blog! Budete informovaní o MWC novinkách vedieť ako prví!

Galaxy SIII už 13. marca, Galaxy SII Plus a Galaxy Note S v 4. kvartáli ?

Nový smartfón od Samsungu, Galaxy SIII príde údajne už 13. marca v Turecku. Aspoň taká informácia sa objavila na holandskom serveri Mobile Cowboys, ktorý je tamojším dôveryhodným zdrojom. Autori tvrdia, že tento dátum pochádza zo zoznamu pripravovaných do predaja. Bohužiaľ, žiadne konkrétne fotky alebo žiadne dôkazy o ňom zatiaľ neboli zverejnené.

Okrem neho by sme sa mali dočkať aj vylepšených verzií smartfónu Galaxy SII Plus a Galaxy Note, ktorý by mal mať vo svojom názve pridané písmeno “S”. Predstavenie, resp. uvedenie týchto modelov je naplánované na štvrtý kvartál tohto roka.

FÁMA: Štvorjadrové HTC údajne už na MWC

 

Internetom sa dnes začala šíriť správa, že sa HTC údajne chystá predstaviť smartfóny so štvorjadrovými procesormi Tegra 3 už na výstave MWC 2012. Aspoň tak to uvádza správa uverejnená v čínskom Commercial Times.

Či to tak naozaj bude sa dozvieme až o necelé 2 mesiace, kedy sa uskutoční spomínaná výstava  (27.2 – 1.3.2012).

Samsung Nexus Prime: poznáme technickú špecifikáciu (dohady)

Webový portál BGR.com priniesol správu o údajných špecifikáciach o novom Google smartfóne s názvom Nexus Prime.

Ako je už známe dávnejšie, mal by byť prvý smartfón s operačným systémom Android 4.0 Ice Cream Sandwich, bežiaci na dvojjadrovom Cortex A9 procesore s taktom 1,2 GHz a 1 GB RAM. Displej by mal mať uhlopriečku 4.65 palca s rozlíšením 1280 x 720px (Super AMOLED HD) so zakriveným povrchom.

Nebude chýbať 32 GB vnútornej pamäte, dva fotoaparáty – zadný 5 MPx s podporou Full HD videa a predný 1,3 MPx. Samozrejme nesmú chýbať ani technológie Wi-Fi (a/b/g/n), NFC, LTE/HSPA.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+