Android aplikácie

Hangouts 2.1: aktualizácia prináša widgety a zlepšené SMS

Google dnes vydal nový update svojej komunikačnej služby Hangouts na verziu 2.1. Táto aktualizácia prináša dve novinky, ktorými sú widgety na domácu obrazovku a vylepšené SMSky. Po novom totiž aplikácia zlučuje kontakty s podobnými menami vo vašich kontaktoch a na vašom Google+ účte. Všetky konverzácie budete mať teda v jednom chate. Google však zároveň upozorňuje na možnosť vypnutia tejto funkcie, ak si ju užívateľ nepraje.

Ďaľšou z noviniek je triedenie kontaktov na dve skupiny: kontakty s ktorými komunikujete cez Hangouts, a telefónne kontakty. Vďaka tomu máte možnosť vybrať si, akou formou budete kontaktovať prijímateľa správy. Samozrejme nechýba zlepšenie stability aplikácie a zlepšenie kvality videohovorov.

Aktualizácia je uvoľňovaná postupne, dostať by ste ju mali v najbližších dňoch.

Google vydal novú aplikáciu fotoapáratu

Google dnes vydal úplne novú aplikáciu pre fotoaparát a sprístupnil ju v Obchode Play. To mu umožní aktualizovať túto aplikáciu priamo cez Play Store, a teda nebude potrebná OTA aktualizácia. Ďaľším plusom tejto aktualizácie je, že ju sprístupnil aj pre iné zariadenia, ako len smartfóny vlastnej rady, Nexus. Jediné, čo musíte spĺňať je prítomnosť Androidu 4.4 KitKat v zariadení. Okrem spomínaného nového vzhľadu sme sa dočkali aj úplne novej funkcie, a to rozostrenia pozadia. Aplikácia je dostupná v Obchode Play je zadarmo.

Vyskúšali ste už túto aplikáciu ? Ako sa Vám pozdáva ?

Google Play oslavuje prvé výročie, štartuje zľavový týždeň

Presne pred rokom odštartoval rebrandovaný obchod z aplikáciami pre Android, Google Play. Google pri tejto príležitosti prináša týždeň plný zliav na aplikácie, darčekové karty a ďaľšie produkty týkajúce sa tohto obchodu. Konkrétne zľavy závisia od regiónu v ktorom sa užívateľ nachádza.

Aktuálne zľavy nájdete priamo na špeciálnej výročnej podstránke na Google Play.

Na Google Play sa objavila nová Opera, prináša jadro WebKit

V obchode Google Play sa dnes objavila nová, aktualizovaná betaverzia prehliadača Opera. Nová verzia prehliadača používa jadro WebKit, ktoré ste doteraz mohli poznať z prehliadačov Chrome, alebo natívneho AOSP prehliadača.

Medzi novinkami nájdeme aj vynovený dizajn, nový správca sťahovania, nechýba Opera Link, ktorý umožňuje rýchlu synchronizáciu medzi zariadeniami. Okrem toho prináša aj novinku, ktorú vývojári nazvali Off-Road, ktorá je funkčnosťou obdobná funkcií Opera Turbo z desktopovej verzie.

Aplikácia služby SkyDrive prichádza na Android

Od dnes je na Google Play dostupná aplikácia cloudovej služby SkyDrive od Microsoftu, ktorá bola oznámená pred necelým mesiacom. Aké funkcie prináša ?

 – Prístup ku všetkým vašim súborom v službe SkyDrive vrátane tých, ktoré ostatní zdieľajú s vami.
 – Zobrazenie nedávno otvorených súborov.
 – Výber viacerých súborov naraz na upload z vášho zariadenia.
 – Otvorenie SkyDrive súborov v ostatných Android aplikáciach.
 

Na to, aby ste si mohli túto aplikáciu stiahnuť, potrebujete minimálne OS Android 2.3.

Go to Top
Close
Prosím, podporte stránku!
Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo na Google+ !

Facebook

Google+